sobota, 15 września 2012

Just Vienna

Z pewnością w Wiedniu jest wiele interesujących miejsc godnych odwiedzenia. O niektórych już tutaj pisałam.  Piękne zabytki, muzea, sztuka- bez wątpienia są to elementy tworzące magiczną całość stolicy Austrii. Jednak jako osoba silnie związana z tym miejscem, chciałabym wam przekazać jedną radę... aby naprawdę poczuć niezapomniany klimat tego miasta i się w nim zakochać potrzeba trochę więcej niż zwiedzenie kilku turystycznych punktów. Trzeba przejść się po czarujących ulicach, wstąpić do tradycyjnych starych wiedeńskich kawiarni, aby podejrzeć starsze eleganckie kobiety, które wraz z mężami spożywają Apfelstrudel, czytają poranną gazetę i uśmiechając się witają się z Toba grzecznym "Grüß Gott". Trzeba poczuć zapach świeżo palonej kawy i posłuchać wciąż zakochanych w klasycznej muzyce, utalentowanych grajków ulicznych. Wreszcie trzeba pospacerować po malowniczym Volksgarten i zjeść lunch na trawie w Stadtparku, spoglądając na pomnik Straussa, aby wreszcie zakończyć dzień tradycyjnym Sachertorte. 


ajjj jak można się w tym nie zakochać?;)

ENG & DE below.  
 my favorite Kaffeehaus;))
ENG: There are many things that you should definitely see in Vienna. I already wrote about some of them. But to really feel the magical aura of the capital city of Austria you should make same more steps. You should take a walk on the lovely streets, drink a coffee in a old, traditional Cafe, eat the tasty Sachertorte or spend some time on the grass of Stadtpark. 

DE: Es gibt viele Dinge, die ihr auf jeden Fall in Wien sehen sollten. Ueber einige davon habe ich schon geschrieben. Aber um wirklich die magische Aura der Hauptstadt von Oesterreich zu fuechlen muss man noch einige weitere Schritte machen. Man soll ein Spaziergang auf den schoenen Strassen machen, Kaffee in einem alten Kaffeehaus trinken, die leckere Sachertorte esses oder einige Zeit auf dem Rasen des Statparks zu verbringen.


photos by: Matt Z. 

22 komentarze:

 1. pomysł Czytelnika: Wspaniale się czyta te Twoje posty o Wiedniu. Wklej może w jakimś nowym poście jakąś mapkę Wiednia i zaznacz na niej fajne i godne uwagi miejsca. Te najbardziej przez Ciebie lubiane (niekoniecznie najbardziej znane). Myślę, że jako Austriaczka z Wiednia i Warszawy, znasz doskonale wspaniałe miejscówki w stolicy Austrii i możesz nam coś fajnego polecić. Myślę, że wiele czytelniczek/czytelników Twojego Bloga chętnie by zobaczyło taką mini mapkę i na pewno dużo osób zasugerowałoby się czymś takim jadąc do Vienna na wakacje! :) taki podróżniczy dodatek do postów o modzie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobry pomysł;) postaram się coś takiego dla Was stworzyć- może się komuś przyda;))
   a i mody w Wiedniu pod dostatkiem, o czym na pewno napisze w kolejnych postach.

   Dziękuję za propozycję. Jeśli macie jakieś inne prośby dotyczące wpisów czy tego co chcecie tutaj zobaczyć to piszcie;)

   Usuń
  2. oczywiście możesz dodać do takiej mapki miejsca związane z modą. lub - stworzyć po prostu dwie mapki. mapkę - Wiedeń dla turystów i drugą - Moda w Wiedniu - tylko z miejscami związanymi z modą.

   coraz więcej osób na miejsce wakacyjnych podróży wybiera Wiedeń. A Twoje zdjęcia potwierdzają, że zdecydowanie warto się tam wybrać ! :)

   Czytelnik

   Usuń
  3. Zapisane;)) Jak będę miała wolną chwilkę to stworzę taką mapkę;))

   Usuń
  4. Skoro już o lokalizacjach mowa... to ja bym chętnie zobaczyła informacje, które zdjęcia gdzie były robione w Warszawie ;) Chyba większość da się rozpoznać na podstawie detali, ale niektóre... patrzę, patrzę, niby znam, ale nie mam pojęcia, gdzie to! A taki drobny komentarz, na przykład przy nazwisku fotografa, rozwiałby moje wszelkie wątpliwości.
   Ale to tylko taka luźna propozycja - pewnie jakbyś wprowadziła w życie wszystkie 'ulepszenia', jakich ludzie by sobie życzyli, to z bloga modowego zrobiłby się blog o wszystkim ;) Także przede wszystkim kieruj się, tak jak dotąd, własnym zdrowym rozsądkiem :)

   Usuń
 2. Przecudne zdjęcia!!! Chętnie przeczytam przewodnik o Wiedniu w twoim wydaniu ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham Wieden! Przez pewien czas mieszkalam w Wiednu na Salezianergasse w 3 Bezirku( Landstrasse) :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to cudownie!<3 ja planowałam wyjechać tam na studia;))

   Usuń
  2. zawsze możesz tam pojechać :)

   Usuń
 4. Już nie mogę patrzeć na Twoje piękne zdjęcia !

  OdpowiedzUsuń
 5. Cool post! Love the background, wish I was there...
  Would you like to follow each other?
  Hope to hear from you soon
  xoxo
  Ally O

  http://thegirlwithblueglasses.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuje za masę miłych słów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. a jaki środek komunikacji polecasz na podróż do Wiednia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy;)) Jeśli chcesz szybko to najlepiej samolotem, ale niestety nie ma tanich lotów do Wiednia:(

   Ja teraz byłam Polskim Busem i byłam bardzo zadowolona;) Cena świetna + wifi. Największy minus to czas: 12h.

   Usuń
  2. dzięki wielkie za info :) !

   Usuń
 8. Świetne widoki ♥ chętnie bym się tam wybrała ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyli podsumowując: trzeba zachować się jak typowy mieszkaniec, a nie turysta :)

  OdpowiedzUsuń