czwartek, 6 września 2012

Schloss Schönbrunn

Nie ma chyba lepszego połączenia niż letnia rezydencja Habsburgów z miętową marynarką a la Chanel. Patrząc na te zdjęcia zaczynam poważnie wątpić w to, czy kiedykolwiek znudzi mi się ten odcień zieleni;)

Zgodnie z obietnicą od dzisiaj zaczynamy podróż po Wiedniu. Na łamach mojego bloga rozpoczniemy od zwiedzania wspaniałego dzieła architektury- pałacu Schönbrunn. Posiadłość silnie inspirowana francuskim Wersalem miała odzwierciedlać wrodzoną skromność austriackiej dynastii. Mimo, że ze współczesnej perspektywy jest to dość wątpliwe, to w ówczesnych czasach był to rzeczywiśćie dość niewielki "Heim". Przede wszystkim zważywszy na pochodzenie jego mieszkańców.

Pałac Schönbrunn zdecydowanie jest miejscem, które po prostu trzeba w Wiedniu zobaczyć. Chodząć po bogato urządzonych pokojach członków dynastii aż czuć na sobie przytłaczający ciężar historii. Za każdym razem, gdy tam jestem, wyobrażam sobie księżniczkę Sisi spacerującą bo eleganckich korytarzach oraz małą Marię Antoninę bawiącą się z rodzeństwem w pokoju zabaw. Mnóstwo inspiacji oraz wciąż nasuwające się pytanie. Czy naprawdę można być szczęśliwym rodząc się w takiej rodzinie? Mimo kosztownośći i wysokiego poziomu życia, żaden z członków dynastii nie mógł wybrać sobie własnej ścieżki życia. Wszystko było uwarunkowane politycznie, z myślą o austriackim imperium. Dzięki takiemu doświadczeniu zaczynam naprawdę być bardzo wdzięczna za to, w jakich czasach żyjemy obecnie;)

ENG & DE below.










ENG: I guess there's no better combination than the beautiful Schönbrunn Palace and my mint blazer. The first spot in Vienna that I wanted to show you is the summer Habsburg residence. As you can see it's strongly inspired by the french Versailles. What's interesting the castle supposed to reflect the modesty of the austrian dynasty. But in that case I let you be the judge;)

DE: Ich glaube, es gibt keine bessere Kombination als das schoene Schloss Schönbrunn und mein mint Blazer. Der esrte Platz in Wien, den ich euch zeigen wollte, ist die Habsburger Sommerresidenz. Wie ihr sieht, es ist sehr stark von dem franzoesischem Versailles inspiriert. Was interessant ist- das Schloss sollte die Bescheidenheit der oesterreichischen Dynastie wiederspiegeln.


DRESS - Max Mara
BLAZER - ZARA
SHOES - Tommy Hilfiger

photos by: Matt Z. 

23 komentarze:

 1. w ostatnim poście krytyczny komentarz na temat zdjęć pochodził ode mnie. W nowym poście, w tym komentarzu - pragnę pogratulować Tobie zdjęć. Są one o niebo lepsze niż poprzednio i z przyjemnością się to wszystko czyta. Piękne zdjęcia, piękna Kara i niezła, bez ściemy - niezła stylizacja. co prawa ten sweterek niezbyt pasuje do tego pięknego architektonicznie, dystyngowanego i uporządkowanego, pełnego elegancji pałacu, ale jest doskonale dobrany. pozdrowienia i raz jeszcze gratuluję zdjęć.

  PS. sweterek nie pasuje do tego pałacu. ale Kara Becker jak najbardziej pasuje do tego pałacu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci bardzo za ten komentarz;) Jest mi niezwykle miło;))

   Usuń
 2. ale ładne zdjęcia, jak też chcę mieć takie ! :P

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna marynarka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, ale piękne miejsce i piękne zdjęcia! :) Połączenie faktycznie świetne. Jeszcze nigdy nie byłam w Wiedniu. Jest tyle miejsc, które chciałabym odwiedzić, ale jednak trzeba mieć trochę pieniędzy, żeby podróżować.

  Pozdrawiam serdecznie! :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładne zdjęcia. Nie miałam okazji być jeszcze w Wiedniu, ale widzę, że watro odwiedzić to miejsce. :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny set i piękne zdjęcia.

  Pozdrawiam!
  DaisyLine

  OdpowiedzUsuń
 7. a kim jest Matt Z? czy możesz przybliżyć nam, czytelnikom Twojego bloga jego sylwetkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już wiemy :) ale czy możesz go nam jakoś bliżej przedstawić? Bo obecny jest w wielu postach, a tak naprawdę, to czytelnicy Twojego bloga nic o nim nie wiedzą! A zdjęcia robi ładne!

   Usuń
  2. To już wiemy :) ale czy możesz go nam jakoś bliżej przedstawić? Bo obecny jest w wielu postach, a tak naprawdę, to czytelnicy Twojego bloga nic o nim nie wiedzą! A zdjęcia robi ładne!

   Usuń
  3. bo podobno jest dziennikarzem motoryzacyjnym. I podobno nie nazywa się Matt, tylko Mateusz. czy to prawda? :)

   Usuń
  4. Wszystko sie zgadza;)jest dziennikarzem motoryzacyjnym i nazywa sie Mateusz, ale mowimy na niego Matt;))

   Usuń
  5. nie mogę się doczekać, aż będzie można Was zobaczyć w jakiejś Gali/ Vivie na zdjęciach z imprez modowych wśród gwiazd :) Mam nadzieję, że nastąpi to już wkrótce :)

   Usuń
 8. Zazdroszczę i czekam na więcej ! Aż brak mi słów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam słownik języka polskiego - tam jest dużo nowych słów.

   Usuń
 9. Bardzo Wam wszystkim dziękuję za komentarze;) Bardzo bardzo się cieszę, że wam się podoba;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czekamy na nowy post!
   can't wait!!

   J & A

   Usuń