wtorek, 26 czerwca 2012

WARSAW FASHION STREET/ Konkurs Blogerów


Nie chwaliłam się wam wcześniej moim drobnym sukcesem. Kilka tygodni temu na blogu Pani Doroty Wróblewskiej pojawił się wpis dotyczący konkursu dla blogerów. Z kilkuset zgłoszeń wybrano dziesięć osób, które nie tylko otrzymały akredytacje na WFS, ale miały również okazje zaprezentować się na wybiegu przed liczną publicznością. Mail przyszedł po kilku tygodniach- "Gratuluje, zostaliście wybrani do pokazu na WFS"

Mimo dużego stresu przed samym wyjściem radość była ogromna. Miałam wielkie szczęscie poznać dziewięciu przesymapatycznych i utalentowanych blogerów. O rywalizacji nie było mowy. Wszyscy byliśmy wdzięczni za możliwość, którą doświadczyć mogli tylko nieliczni. Ciepła atmosfera, którą sami stworzyliśmy pomogła nam przezwyciężyć stres oraz tremę.

Dla wielu z nas najtrudniejszym momentem była rozmowa z jury, w którym zasiedli Grzegorz Bloch (stylista), Rozena Opalińska (Elle), Katarzyna Błażuk (show) oraz Małgorzata Boy (kimono.pl). Mimo wszystko każdemu z nas udało się przezwyciężyć strach i co najważniejsze... nikt na wybiegu się nie potknął;)
Jeszcze raz dziękuję organizatorom jak i reszcie blogerów za niezapomniane przeżycie;)

Miałam w planach napisać dokładną relacja z całego WFS (a przynajmniej części), jednak przyznam szczerze, że nie widzialam żadnego pokazu. Praktycznie cały event spędziłam na backstage'u. A co tam robiłam? O tym napisze w kolejnym poście.

z częścia finałowej 10tki w ogrodzie vip- od lewej: Piotr Janicki, ja,  Aga Sołoń, Paula
na górze: Veronika Poppy Huplik, Sylwia Zaręba
mój goryl;)prezencik od organizatorów;)


photos by: Agnieszka Czyżak ( www.agnieszkaczyzak.pl )

czwartek, 21 czerwca 2012

Charlotte Rouge

W dzisiejszym poście chciałam wam pokazać outfit, który miałam na sobie na pokazie Zuo Corp. W sukienko-tunice od Charlotte Rouge zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Piękny kolor, wysokiej jakości materiał oraz świetny projekt. Czuję się w niej fantastycznie;)

In this post I wanted to show you what I wore two days ago at the Zuo Corp fashion show. I immediately fall in love with this Charlotte Rouge dress. It's in a great color made from a high quality fabric. I adore this dress;)

In diesem Post wollte ich euch zeigen was ich vor ein paar Tagen auf dem Zuo Corp Fashion Show getragen habe.  Ich habe mich in dieses Kleid gleich verliebt- es ist wunderschon.


photos by: Agnieszka Czyżak (www.agnieszkaczyzak.pl )
środa, 20 czerwca 2012

Zuo Corp. Fashion Show / 19.06.2012


Pierwszy autorski pokaz Bartka Michalca dla Zuo Corp. zdecydowanie należał do udanych. Przyciemnione światła oraz niepokojąca muzyka sprawiły, że przez chwile zapomnieliśmy o rzeczywistości i zatopiliśmy się w magiczny świat mody.

Muszę przyznać, że na takim pokazie jeszcze nie byłam - co mnie ogromnie cieszy. Przecież zawsze oczekujemy czegoś co nas zaskoczy, zadziwi. Bartek Michalec nie tylko stworzył oryginalną i odważną kolekcję, ale także zadbał o wydźwięk pokazu. Cieszę się, że polscy projektanci łapią trendy z zachodu i zdają sobie sprawę, że samo przedstawienie kolekcji jest równie ważne co same ubrania.  Pomysł z interaktywnym pokazem mody był bezbłędny. Przyzwyczajona do tradycyjnych pokazów grzecznie czekałam aż wyjdzie pierwsza modelka, aby dokładnie przyjrzeć się kolorom oraz tkaninom. Moje zdziwienie było całkiem spore, gdy na środek wyszła nie jedna modelka ale wszystkie jednocześnie. Ponadto oświetlenie było na tyle ciemne, że nie bylam w stanie dostrzec żadnego detalu. Dopiero po chwili światło zaczęło się rozjaśniać po mału ukazując kolejne stylizacje. Po skończonym pokazie goście mogli wejść na środek "wybiegu" podziwiając kolejne looki niczym obrazy w galerii. 

Pomysł dobry, jednak w praktyce po części zawiódł. Stojąc w jednym miejscu nie byłam w stanie dostrzec stylizacji na końcu sali. Również po otwarciu głównej częsci dla gości ciężko było przedostać się w tłumie paparazzi do kolejnych modelek. 

Mimo wszystko za kolekcje oraz sam pokaz- chapeau bas! Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu oraz czekam na kolejne wyczyny Bartka Michalca. Mam nadzieję, że będą równie udane.
 photos by: Agnieszka Czyżak ( www.agnieszkaczyzak.pl )


PS Już jutro post z moją stylizacją z tego pokazu;)
Filmik mojego autorstwa;)

poniedziałek, 11 czerwca 2012

Letnia Akademia Stylu ELLE & RESERVED/ LPP Showroom

Około tydzień temu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie modowe. Elle we współpracy z Showroomem LPP oraz RESERVED zorganizowało Letnią Akademię Stylu, na którą zaproszone zostało kilka polskich blogerek. Inicjatywa świetna- tym bardziej, że do LPP mają wstęp jedynie styliści, pracownicy magazynów czy dziennikarze mody. Spotkanie zdecydowanie kształcące. Zostałyśmy poinstruowane jak stworzyć idealny makijaż na lato, który zaprezentował nam Wojtek Rostowski (wizażysta Max Factor). Miałysmy również okazję poznać duet projektantów marki Reserved, którzy pokrótce opowiedzieli nam jak wygląda proces tworzenia kolekcji- od pomysłu po gotowy produkt. Z perspektywy osoby pasjonującej się modą było to niezwykle uczące przeżycie. Muszę jednak przyznać, że spotkanie to odswiężyło mi firme Reserved, którą od dawna wpisałam na liste wiecznego omijania na zakupach. Czemu? Teraz nie jestem do końca pewna, lecz wydaje mi się, że kilka lat temu musiałam uznać, że marka ta nie zadowala mnie całkowicie. Po prezentacji projektantów zdałam sobie sprawę, że Reserved w przeciągu ostatnich lat zdecydowanie się zmieniło, a nowi młodzi projektanci robią wszystko aby ubrania preznetowane w sieciówce zainspirowane były najgorętszymi trednami oraz światowymi pokazami. Z takim bagażem wiedzy muszę się jeszcze raz przejść do tej marki, co gorąco polecam również wam. Może też już dawno skreśliliście tę firmę;)
Ku mojej radości w spotkaniu brała także udział Ina Lekiewicz (szefowa działu mody Elle), która to ogólnie powiedziała nam na co zwracają uwagę magazyny modowe.

A couple of days ago I was lucky enough to take part in a bloggers meeting in the LPP Showroom in Warsaw. Me and some other bloggers were able to get to know how to create a perfect summer make up (taught by the Max Factor make-up artist Wojtek Rostowski), how to create a full collection and what's important for the fashion magazines when it comes to choosing the clothing (thanks to the fashion director of polish Elle). It was a marvelous experience!;)

Dzięki temu spotkaniu mogłyśmy zobaczyć jak wyglądać będą ciuchy prezentowane w kolejnych sezonach (kolekcje jeszcze niedostępne w sieciówkach)

To straszne, że tak często robie zdjęcia jedzenia na tych wszystkich eventach;p;)


Z szefową działu mody Elle;)


Thank u Max Factor, Elle and Showroom LPP;*I must admit- I had a great time;)

Relacja z tego wydarzenia pojawi się w kolejnym wydaniu Elle.